Manufacturer No:B25680B0607K901
Manufacturer:TDK
Type:Film Capacitors
Description:Film Capacitors 600uF 10% 900VDC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Film Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Series: | MKP DC |
| Termination Style: | Stud Threaded |
| Product: | General Film Capacitors |
| Capacitance: | 600 uF |
| Voltage Rating DC: | 900 VDC |
| Tolerance: | 10 % |
| Number of Pins: | 2 Pin |
| Lead Spacing: | 32 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 161 mm |
| ESR: | 1.5 mOhms |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Diameter: | 85 mm |
| Life: | 1000 Hour |
| Product Type: | Film Capacitors |
| other: | 12 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Type: | Power Electronic Capacitor |
| Part # Aliases: | B25680B607K901 |
HOTGC355DD7LP474KX18K
Brand:Murata Electronics

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic

C797U103MYVDCA7317
Brand:KEMET

B43657A5537M057
Brand:EPCOS / TDK

GRT155C81A475ME13J
Brand:Murata Electronics

EEH-ZT1E561UV
Brand:Panasonic

875575957003
Brand:Wurth Elektronik

B33331I6105J080
Brand:EPCOS / TDK

A780KN157M1VLAS030
Brand:KEMET
KAF32LR71H475KL
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






