Manufacturer No:875575345004
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors WCAP-HSG5 16V 220uF 20% SMT V-Chip -55/+105C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Hybrid Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 220 uF |
| Voltage Rating DC: | 16 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 30 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 6.6 mm |
| Height: | 7.7 mm |
| Ripple Current: | 2 A |
| Life: | 10000 Hour |
| Series: | WCAP-HSG5 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Dissipation Factor DF: | 16 % |
| Lead Spacing: | 5.6 mm |
| Leakage Current: | 35.2 uA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 900 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
PEG228MKL3520QE4
Brand:KEMET

GRT155C81A475ME13D
Brand:Murata Electronics

870575773001
Brand:Wurth Elektronik

72SXE82M+T
Brand:Panasonic

CKC33C563JDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70905MTU
Brand:Panasonic

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic

870575573001
Brand:Wurth Elektronik

GRM21A5C2E102FWA1J
Brand:Murata Electronics

C717U102MYWDBA7317
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






