Manufacturer No:MTCH6303-I/PT
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors MultiTouch Projected Cap Touch Controlle
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 27 Channel |
| Interface Type: | I2C USB |
| Package / Case: | TQFP-64 |
| Dimensions: | 10 mm L x 10 mm W x 1 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 10 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 10 mm |
| Unit Weight: | 0.474223 oz |
HOT
AT42QT1012-TSHR
Brand:Microchip Technology

MTCH105-I/ST
Brand:Microchip Technology

IQS7223C001CSR
Brand:Azoteq

MTCH6303-I/RG
Brand:Microchip Technology

IQS7222C101QNR
Brand:Azoteq

AT42QT1060-MMUR
Brand:Microchip Technology

CAP1296-1-SL
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2675TRHAR
Brand:Texas Instruments

AT42QT1070-MMHR
Brand:Microchip Technology

CAP1293-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






