Manufacturer No:IQS7222C102QNR
Manufacturer:Azoteq
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors 10 Channel Mutual / 8 Ch Self- Capacitive Sensor + Indictive Touch/Proximity Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Azoteq |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Interface Type: | I2C |
| Package / Case: | QFN-20 |
| Dimensions: | 3 mm x 3 mm x 0.5 mm |
| Temperature Range: | - 40 C to + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Azoteq |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 3 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 3.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 3 mm |
HOT
MTCH6301-I/ML
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2676TRHBR
Brand:Texas Instruments
IQS7211A101QNR
Brand:Azoteq

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments

BU21079F-E2
Brand:ROHM Semiconductor

MCP2036T-I/MG
Brand:Microchip Technology

IQS228B00000000CSR
Brand:Azoteq

FDC1004QDGSTQ1
Brand:Texas Instruments
IQS7222A001QNR
Brand:Azoteq

FDC1004DSCT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






