Manufacturer No:MTCH108-I/GZ
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 8 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 8 Channel |
| Package / Case: | UQFN-20 |
| Dimensions: | 4 mm L x 4 mm W x 0.5 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 0.5 mm |
| Length: | 4 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 91 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.000730 oz |
HOTAT42QT1050-MMH
Brand:Microchip Technology

FDC1004DGSR
Brand:Texas Instruments

MTCH6303-I/RG
Brand:Microchip Technology

MGC3140-E/MV
Brand:Microchip Technology

CAP1203-1-SN-TR
Brand:Microchip Technology

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments

AT42QT1010-TSHR
Brand:Microchip Technology

FDC1004QDGSTQ1
Brand:Texas Instruments

CAP1126-1-AP-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH108-I/GZ
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






