Manufacturer No:BU21182FS-E2
Manufacturer:ROHM Semiconductor
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors BU21182FS is a capacitive switch controller for switch operation. Based on the result of detecting changes in capacitance judge the operation of Switch ON / OFF / Long Press.
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ROHM Semiconductor |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Capacitance-to-Digital Converter |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Interface Type: | Serial |
| Package / Case: | SSOP-A-32 |
| Dimensions: | 13.6 mm x 7.8 mm x 2.01 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ROHM Semiconductor |
| Height: | 2.01 mm |
| Length: | 13.6 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 7.8 mm |
HOT
MSP430FR2676TRHBR
Brand:Texas Instruments

IQS211B00000000TSR
Brand:Azoteq

CAP1296-1-SL-TR
Brand:Microchip Technology

CAP1296-1-SL
Brand:Microchip Technology

CAP1293-1-AC3-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology

CAP1166-1-BP-TR
Brand:Microchip Technology

AT42QT1011-MAHR
Brand:Microchip Technology

CAP1188-1-CP-TR
Brand:Microchip Technology

MTCH6303-I/PT
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






