Manufacturer No:MTCH105-I/ML
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 5 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 5 Channel |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Dimensions: | 4 mm L x 4 mm W x 0.9 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 0.9 mm |
| Length: | 4 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 91 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 4 mm |
| Unit Weight: | 0.001471 oz |
HOT
NCN5140REF4TGEVB
Brand:onsemi

CAP1208-1-A4-TR
Brand:Microchip Technology

IQS231B00000000TSR
Brand:Azoteq

MSP430FR2676TPT
Brand:Texas Instruments

AT42QT2120-XU
Brand:Microchip Technology

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1070-MMHR
Brand:Microchip Technology

IQS228B00000000TSR
Brand:Azoteq

FDC1004DGSR
Brand:Texas Instruments

FDC1004DSCR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






