Manufacturer No:MTCH105T-I/ST
Manufacturer:Microchip
Type:Touch Sensors
Description:Capacitive Touch Sensors Proximity/Touch Controller 5 Chan
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Capacitive Touch Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Controller |
| Number of Channels: | 5 Channel |
| Package / Case: | TSSOP-14 |
| Dimensions: | 5 mm L x 4.4 mm W x 1.2 mm H |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Microchip Technology |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 5 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Product Type: | Touch Sensors |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 4.4 mm |
| Unit Weight: | 0.002116 oz |
HOT
MSP430FR2675TRHBR
Brand:Texas Instruments

NCN5140REF4TGEVB
Brand:onsemi

AT42QT1012-MAHR
Brand:Microchip Technology

IQS7222C102CSR
Brand:Azoteq

CAP1293-1-SN
Brand:Microchip Technology

AT42QT2160-MMUR
Brand:Microchip Technology

IQS227B00400008TSR
Brand:Azoteq

QT60240-ISG
Brand:Microchip Technology

AT42QT1110-AUR
Brand:Microchip Technology
IQS7211A101QNR
Brand:Azoteq
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






