Manufacturer No:B3221B7L111260E100
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors BTB ConnP0.50mm H8.4mm Plug 60P W/MYLAR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 60 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Termination Style: | Solder Pin |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 500 mA 5 A |
| Voltage Rating: | 50 V 200 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Brand: | Amphenol Aorora |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 500 MOhms |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
15210502601000
Brand:HARTING

10162582-1134109LF
Brand:Amphenol FCI

10162581-3134111LF
Brand:Amphenol FCI

10164227-0801A1RLF
Brand:Amphenol FCI

2357787-3
Brand:TE Connectivity

SEAM8-50-S02.0-S-10-3
Brand:Samtec

52991-0308
Brand:Molex

203389-0323
Brand:Molex

3-1827233-6
Brand:TE Connectivity

2842142-7
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






