Manufacturer No:10162688-205202CLF
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors COMBOLOCK 1.0MM POWER CRIMP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Headers |
| Number of Positions: | 7 Position |
| Pitch: | 1 mm 3 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Current Rating: | 1.5 A 10 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol FCI |
| Flammability Rating: | UL94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 1800 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
2357798-3
Brand:TE Connectivity

3-1827233-6
Brand:TE Connectivity

203389-0323
Brand:Molex

DF12NC(3.0)-50DS-0.5V(51)
Brand:Hirose Connector

QSH-030-01-F-D-A-K-TR
Brand:Samtec

294151-E
Brand:TE Connectivity / ERNI

SEAM8-50-S02.0-S-04-3
Brand:Samtec

ERF8-025-05.0-S-DV-L-K-TR
Brand:Samtec

5179030-4
Brand:TE Connectivity / AMP

ST5-80-1.50-L-D-P-TR
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






