Manufacturer No:203389-0323
Manufacturer:Molex
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors .175MM REC 32P QUAD-ROW
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Number of Positions: | 32 Position |
| Pitch: | 0.35 mm |
| Number of Rows: | 4 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Current Rating: | 300 mA 3 A |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | 203389 |
| Brand: | Molex |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 20000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Tradename: | Quad-Row |
| Part # Aliases: | 2033890323 02033890323 |
HOT
SEAF8-30-05.0-L-06-3
Brand:Samtec

SEAF8-30-05.0-S-10-3
Brand:Samtec

505413-6010
Brand:Molex

10164227-0604A1RLF
Brand:Amphenol FCI

10162688-205202CLF
Brand:Amphenol FCI

BM56G-10DS-0.35V(53)
Brand:Hirose Connector

2842142-4
Brand:TE Connectivity

5179031-2
Brand:TE Connectivity

171090-8401
Brand:Molex

3-6318491-6
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






