Manufacturer No:DF12NB(3.0)-80DP-0.5V(51)
Manufacturer:Hirose Electric
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors CONN HDR 80POS SMD G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hirose Electric |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Number of Positions: | 80 Position |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Straight |
| Stack Height: | 3 mm |
| Current Rating: | 300 mA |
| Voltage Rating: | 50 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Phosphor Copper |
| Housing Material: | Polyamide (PA) |
| Series: | DF12N |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Hirose Connector |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| Part # Aliases: | 537-0395-0-51 |
HOT10160855-12GLF
Brand:Amphenol FCI

218876-0064
Brand:Molex

LSHM-150-01-F-DH-A-S-K-TR
Brand:Samtec

10162582-1134115LF
Brand:Amphenol FCI

B3291B7L111260E100
Brand:Amphenol Aorora

BM57B0.6-10DS/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector

SEAM8-50-S02.0-S-04-3
Brand:Samtec

52991-0308
Brand:Molex

ERF8-025-05.0-S-DV-L-K-TR
Brand:Samtec

5179031-2
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






