Manufacturer No:103P012BB100
Manufacturer:Amphenol
Type:Board to Board & Mezzanine Connectors
Description:Board to Board & Mezzanine Connectors MICRO BTB PLUG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plugs |
| Number of Positions: | 12 Position |
| Pitch: | 0.35 mm |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Termination Style: | Solder |
| Mounting Angle: | Straight |
| Stack Height: | 0.6 mm |
| Current Rating: | 5 A |
| Voltage Rating: | 30 VAC 30 VDC |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Amphenol Aorora |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 100 MOhms |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | Board to Board & Mezzanine Connectors |
HOT
501920-3001
Brand:Molex

10162688-207206CLF
Brand:Amphenol FCI

10162583-411141LF
Brand:Amphenol FCI

10147075-2600RLF
Brand:Amphenol FCI

10162583-411169LF
Brand:Amphenol FCI

ADF6-10-03.5-L-4-2-TR
Brand:Samtec

BM57B0.6-10DP/2-0.3V(51)
Brand:Hirose Connector

203390-0363
Brand:Molex

NVAM-DP-04-2-05.0-S-2-K-TR
Brand:Samtec

10162582-1134125LF
Brand:Amphenol FCI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






