Manufacturer No:CR3677X-HE1
Manufacturer:Murata
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery Mn Dioxide Li 3V 36.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | CR |
| Battery Size: | CR3677 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 2 Ah |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Orientation: | Vertical |
| Height: | 7.7 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Murata Electronics |
| Diameter: | 36.5 mm |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Battery |
| Type: | Lithium Coin Battery |
| Part # Aliases: | 97384742 |
HOT
BR-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery

CR-2032/GVN
Brand:Panasonic Battery

SR726
Brand:Murata Electronics

TL-4902/S
Brand:Tadiran Batteries

CR2012
Brand:Panasonic Battery

CR1612
Brand:Panasonic Battery

CR2450W-HO5
Brand:Murata Electronics

BR2330A/HDN
Brand:Panasonic Battery

CR2025
Brand:Murata Electronics

TL-2155/PBP
Brand:Tadiran Batteries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






