Manufacturer No:HHR-70AAAB7
Manufacturer:Panasonic
Type:NiMH - Nickel Metal Hydride Battery
Description:NiMH - Nickel Metal Hydride Battery 1.2V 720mAH AAA-FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | NiMH - Nickel Metal Hydride Battery |
| RoHS: | Not Applicable |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Battery Size: | AAA-FT |
| Output Voltage: | 1.2 V |
| Capacity: | 700 mAh |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Battery Chemistry: | Nickel Metal Hydride (NiMH) |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | NiMH - Nickel Metal Hydride Battery |
| Series: | HHR |
| other: | 1380 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.415880 oz |
HOT
BR1225A/HBN
Brand:Panasonic Battery

VL-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery

BR-2032/HEN
Brand:Panasonic Battery

BR2330A/HDN
Brand:Panasonic Battery

CR2450R-HE6
Brand:Murata Electronics
LR03XWA/B2
Brand:Panasonic Battery

MN1604
Brand:Duracell

B73180A0101M199
Brand:EPCOS / TDK

CR123A
Brand:Panasonic Battery

CR1612
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






