Manufacturer No:MIKROE-2625
Manufacturer:Mikroe
Type:Battery Packs
Description:Battery Packs Li-Polymer Battery 3.7V 130mAh 2C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Battery Packs |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Number of Batteries: | 1 Battery |
| Output Voltage: | 3.7 V |
| Capacity: | 130 mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Ion Polymer (LiPo) |
| Termination Style: | Connector |
| Length: | 31.5 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Width: | 20.5 mm |
| Pack Configuration: | - |
| Battery Size: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Mikroe |
| Lead Length: | 25 mm |
| Product Type: | Battery Packs |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.211644 oz |
HOT
MIKROE-4475
Brand:Mikroe

CR-AGZC22N
Brand:Panasonic Battery
CR-2354/F2N
Brand:Panasonic Industrial Devices

2701383
Brand:Phoenix Contact

MIKROE-4473
Brand:Mikroe

RRC2037
Brand:RRC Power Solutions

BR1225A/HBN
Brand:Panasonic Battery

13331-0001
Brand:Molex

CPM2A-BAT01
Brand:Omron Automation and Safety

13299-0002
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






