Manufacturer No:ML-1220/F1BN
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 17.0 mAh RECHG PC PINS VERT MNT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | ML |
| Battery Size: | ML1220 |
| Battery Chemistry: | Lithium Manganese Dioxide (LiMnO2) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 17 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Width: | 12.5 mm |
| Height: | 2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | Battery |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
903-0210-000
Brand:ROBOTIS

LR41
Brand:Murata Electronics

ASR00050
Brand:TinyCircuits

CR2450
Brand:Murata Electronics

ML-2020/V1AN
Brand:Panasonic Battery

TL-4902/S
Brand:Tadiran Batteries

CR-2/3AZE27N
Brand:Panasonic Battery

BK-200AAB9B
Brand:Panasonic Battery

BR2330A/GAN
Brand:Panasonic Battery
TL-4920/T
Brand:Tadiran Batteries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






