Manufacturer No:B73180A0101M199
Manufacturer:TDK
Type:Electronic Battery
Description:Electronic Battery 1812 1.5V 100uAh 20uA BCT1812M101AG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Electronic Battery |
| RoHS: | Details |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Rechargeable |
| Output Voltage: | 1.5 V |
| Capacity: | 100 uAh |
| Battery Chemistry: | Lithium Ceramic (LCB) |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Length: | 4.4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Height: | 1.1 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Product Type: | Electronic Battery |
| Series: | B73180A |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | B73180A101M199 |
| Unit Weight: | 0.546358 oz |
HOT
BR-2032/HEN
Brand:Panasonic Battery
LR6XWA/B2
Brand:Panasonic Battery

LR43
Brand:Murata Electronics

CR-2032/F2N
Brand:Panasonic Battery

CR2012
Brand:Panasonic Battery

CR2450X-HO
Brand:Murata Electronics

CR-1220/FCN
Brand:Panasonic Battery

SR936
Brand:Murata Electronics

B73180A0101M199
Brand:EPCOS / TDK

MN1500
Brand:Duracell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






