Manufacturer No:BR2032
Manufacturer:Panasonic
Type:Coin Cell Battery
Description:Coin Cell Battery 3V 20 X 3.2 MM 190mA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Coin Cell Battery |
| Shipping Restrictions: |
Available in USA only.
|
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | BR |
| Battery Size: | BR2032 |
| Battery Chemistry: | Lithium Carbon Monofluoride (LiCF) |
| Output Voltage: | 3 V |
| Capacity: | 200 mAh |
| Rechargeable/Non-Rechargeable: | Non-Rechargeable |
| Termination Style: | Pressure Contacts |
| Width: | 20 mm |
| Height: | 3.2 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Product Type: | Coin Cell Battery |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Battery |
| Part # Aliases: | BR-2032/BN |
| Unit Weight: | 0.088185 oz |
HOT
BR-2330/F3N
Brand:Panasonic Battery

LR1130
Brand:Murata Electronics

76000912
Brand:DIGI
MN1300 WOD
Brand:Duracell

BR-C
Brand:Panasonic Battery

ASR00050
Brand:TinyCircuits
CR-2354/F2N
Brand:Panasonic Industrial Devices

CR2450
Brand:Murata Electronics

HHR-70AAAB7
Brand:Panasonic Battery

HHR-330AHY01
Brand:Panasonic Battery
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






