Manufacturer No:INMP510ACEZ-R7
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones RF-Hardened Low-Noise Microphone with Bottom Port and Analog Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| Tolerance: | 2 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dB |
| Impedance: | - |
| Frequency Range: | 60 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 210 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 3.35 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Depth: | 0.98 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LGA-3 |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Sound Pressure Level: | 160 dB |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | RF-Hardened Ultra-Low Noise Microphone |
| Unit Weight: | 0.006881 oz |
HOT
CMM-3729AB-38308-TR
Brand:CUI Devices

TO-24611-000
Brand:Knowles

EK-23024-C36
Brand:Knowles
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMEJ-0627-42-SP
Brand:CUI Devices

ICS-40310
Brand:TDK InvenSense

CMC-4013-2-SMT-TR
Brand:CUI Devices

KAS-700-0154
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






