Manufacturer No:DFG-30445-000
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones Directional Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Unidirectional |
| Impedance: | 1.7 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 69 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 2.57 mm |
| Depth: | 2.74 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 5 kHz |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | FG |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.514794 oz |
HOT
CMC-6027-24L100
Brand:CUI Devices
SPK0641HT4H-1
Brand:Knowles

MMICT5818-00-012
Brand:TDK InvenSense

INMP621ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

FB-BW-30335-000
Brand:Knowles

CME-1538-100LB
Brand:CUI Devices

CMC-6010-42L100
Brand:CUI Devices

SPH6611LR5H-1
Brand:Knowles

CMM-2718AB-38316-TR
Brand:CUI Devices

KAS-700-0147
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






