Manufacturer No:CMEJ-4618-38-L040
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 4.6 mm electret condenser omnidirectional 40mm Lead wire 2 Vdc 38 dB sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Diameter: | 4.6 mm |
| Depth: | 1.8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bag |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-4618-38-LX |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.004938 oz |
HOT
CMC-9745-130T
Brand:CUI Devices

WP-23502-000
Brand:Knowles

CMR-2747PB-A
Brand:CUI Devices
1007079-1
Brand:Measurement Specialties

EM-24346-C36
Brand:Knowles

IM69D120V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMM-2718AB-383161-TR
Brand:CUI Devices

MP23DB01HPTR
Brand:STMicroelectronics

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






