Manufacturer No:CMC-6015-42P
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones 2Vdc -42db Pin mount 6mm Omnidirectional
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 Ohms |
| Current Rating: | 400 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Solder Pin |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 6 mm |
| Depth: | 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMC |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.006349 oz |
HOTSPK0641HT4H-1
Brand:Knowles

CMM-3729AB-38308-TR
Brand:CUI Devices

CMEJ-4618-42-L177
Brand:CUI Devices

KAS-700-0154
Brand:Knowles

CMA-6542TF-K
Brand:CUI Devices

BJ-28471-000
Brand:Knowles

CMM-3312AT-44308-TR
Brand:CUI Devices

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices

MP34DT06JTR
Brand:STMicroelectronics

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






