Manufacturer No:FG-23629-D65
Manufacturer:Knowles
Type:Microphones
Description:Microphones Omni-Directional Microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 4.4 kOhms |
| Current Rating: | 50 uA |
| Sensitivity: | - 53 dBA |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| IP Rating: | - |
| Diameter: | 2.57 mm |
| Length: | 2.56 mm |
| Depth: | 3.22 mm |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Brand: | Knowles |
| Frequency: | 10 kHz |
| Length - in: | 0.101 in |
| Length - mm: | 2.56 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | FG-23629 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.174921 oz |
HOT
SPW0878LR5H-1
Brand:Knowles

CMM-3312AT-44308-TR
Brand:CUI Devices

CMM-4030DT-26354-TR
Brand:CUI Devices

IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

FB-EI-30026-000
Brand:Knowles

CMC-4012-40P
Brand:CUI Devices

ICS-40618
Brand:TDK InvenSense
FG-23329-P142
Brand:Knowles

SPK0838HT4H-1-7
Brand:Knowles

CMC-6027-24L100
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






