Manufacturer No:CMEJ-4618-42-L120
Manufacturer:CUI Devices
Type:Microphones
Description:Microphones microphone 4.6 mm electret condenser omnidirectional 120mm Lead wire 2 Vdc 42 dB Sensitivity
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Microphones |
| RoHS: | Details |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Impedance: | 2.2 kOhms |
| Current Rating: | 500 uA |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| Termination Style: | Wire Lead |
| Diameter: | 4.6 mm |
| Depth: | 1.8 mm |
| Operating Supply Voltage: | 2 V |
| Brand: | CUI Devices |
| Packaging: | Bag |
| Product Type: | Microphones |
| Series: | CMEJ-4618-42-LX |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 0.009171 oz |
HOT
IMP34DT05TR
Brand:STMicroelectronics

EM-24346-C36
Brand:Knowles

CMC-3015-44L100
Brand:CUI Devices

SPU0414HR5H-SB
Brand:Knowles

CMM-4030DB-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMM-3729AT-42308-TR
Brand:CUI Devices

BJ-28411-000
Brand:Knowles

BJ-28471-000
Brand:Knowles

INMP621ACEZ-R7
Brand:TDK InvenSense

ICS-40618
Brand:TDK InvenSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






