Manufacturer No:SPW0442HR5H-1
Manufacturer:Knowles
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones SiSonic MEMs microphone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Knowles |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 42 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 59 dB |
| Impedance: | 500 Ohms |
| Frequency Range: | 10 Hz to 10 kHz |
| Operating Supply Current: | 185 uA |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Top |
| Length: | 3.1 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Knowles |
| Dimensions: | 3.1 mm x 2.5 mm x 1 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 5700 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Type: | Silicon |
| Part # Aliases: | GLENGARRY SPW0442HR5H-1-7 |
| Unit Weight: | 0.008892 oz |
HOT
MMICT5919-00-012
Brand:TDK InvenSense

FG-23329-D65
Brand:Knowles

CMA-6542TF-K
Brand:CUI Devices

IM69D130V01XTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMC-4015-40P
Brand:CUI Devices

ICS-40730
Brand:TDK InvenSense

SPW0442HR5H-1
Brand:Knowles

CMM-4030DT-26354-TR
Brand:CUI Devices

CMC-4015-25L100
Brand:CUI Devices

CMI-5247TF-K
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






