Manufacturer No:GF0506
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers speaker 50 mm square 17.5 mm deep paper ferrite 250 mW 8 ohm 430 Hz solder eyelets
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Electromagnetic |
| Mounting Style: | Frame Mount |
| Frequency: | 430 Hz |
| Sound Pressure Level: | 82 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 250 mW |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder Eyelet |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Diameter: | 50 mm |
| Length: | 50 mm |
| Width: | 50 mm |
| Depth: | 17.5 mm |
| Magnet Material: | Ferrite |
| Cone Material: | Paper |
| IP Rating: | - |
| Brand: | CUI Devices |
| Height: | 17.5 mm |
| Height - mm: | 17.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Audio Devices |
| Unit Weight: | 2.116438 oz |
HOT
SMUTR-1040K-TT
Brand:PUI Audio

CBT-09427-SMT-TR
Brand:CUI Devices

RAB-32066-000
Brand:Knowles

IM68A130AXTMA1
Brand:Infineon Technologies

CDS-4051-16-SP
Brand:CUI Devices

MMICT3902-00-012
Brand:TDK InvenSense

CES-30207-158L120-67
Brand:CUI Devices
CMM-3526AT-38165-TR
Brand:CUI Devices

SPH0655LM4H-1
Brand:Knowles

CPS-5449-120PM
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






