Manufacturer No:CDS-4020-16
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers 40 x 20 mm Rectangular Frame 1.5 W 16 Ohm Neodymium Magnet Cloth Cone Speaker
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Speakers |
| Type: | Electromagnetic |
| Mounting Style: | Frame Mount |
| Frequency: | 550 Hz |
| Sound Pressure Level: | 90 dBA |
| Impedance: | 16 Ohms |
| Power Rating: | 1.5 W |
| Shape: | Oval |
| Termination Style: | Solder Eyelet |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 40 mm |
| Width: | 20 mm |
| Depth: | 5.8 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Cloth |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 40 mm x 20 mm x 8 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 8 mm |
| Packaging: | Box |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 550 Hz |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CDS-4028-16
Brand:CUI Devices

IM69D128SV01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CES-434313-28PM-67
Brand:CUI Devices

IM67D120AXTSA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-151135-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CMS-171233-18SP-X8
Brand:CUI Devices

CES-26138-16L030
Brand:CUI Devices

AS05404PS
Brand:PUI Audio

IM68A130V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-28588N-L152A
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






