Manufacturer No:CMM-2718AT-38164W-TR
Manufacturer:CUI Devices
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones 2.75 mm x 1.85 mm x 1 mm MEMs omnidirectional SMT analog top 2 Vdc T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 64 dBA |
| Impedance: | 170 Ohms |
| Frequency Range: | 20 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Voltage: | 1.5 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Top |
| Length: | 2.75 mm |
| Width: | 1.85 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 2.75 mm x 1.85 mm x 1 mm |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.5 V |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | MEMS Microphone |
HOTCMM-4030DT-26164-TR
Brand:CUI Devices

BK-26824-000
Brand:Knowles

CMM-2718AB-38162W-TR
Brand:CUI Devices

IM72D128V01XTMA1
Brand:Infineon Technologies

CMS-151135-18S-X8
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

CPT-9019A-SMT-TR
Brand:CUI Devices

CMS-28528N-L152A
Brand:CUI Devices

FC-23265-000
Brand:Knowles
CMM-2718AT-42358-TR
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






