Manufacturer No:ICS-40212
Manufacturer:TDK
Type:MEMS Microphones
Description:MEMS Microphones Analog Microphone with Low Power Mode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | MEMS Microphones |
| RoHS: | Details |
| Sensitivity: | - 38 dB |
| Tolerance: | 1 dB |
| SNR - Signal to Noise Ratio: | 65 dB |
| Impedance: | - |
| Frequency Range: | 50 Hz to 20 kHz |
| Operating Supply Current: | 1.1 mA |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Output Type: | Analog |
| Port Type: | Bottom |
| Length: | 4 mm |
| Width: | 3 mm |
| Depth: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TDK InvenSense |
| Directional Properties: | Omnidirectional |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | MEMS Microphones |
| Shape: | Rectangular |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Microphones |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.62 V |
| Technology: | MEMS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Tradename: | SmartSound |
| Type: | Low-Noise Microphone |
| Unit Weight: | 0.004333 oz |
HOT
ICS-40720
Brand:TDK InvenSense

CES-571423-28PMA
Brand:CUI Devices

CPT-9019B-SMT-TR
Brand:CUI Devices
SMS-2030MS
Brand:PUI Audio

CMM-3526DB-37165-TR
Brand:CUI Devices

CMS-402811-28SP
Brand:CUI Devices

ICS-40800
Brand:TDK InvenSense

CMS-151135-18S-X8
Brand:CUI Devices
CMM-2718AT-3817NC-TR
Brand:CUI Devices

CPT-5828-108L170
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






