Manufacturer No:CMS-405-158N-67
Manufacturer:CUI Devices
Type:Speakers & Transducers
Description:Speakers & Transducers Speaker 40mm round 5.6mm deep PEN Nd-Fe-B 1.5W 8? 850Hz solder Pads
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | Speakers & Transducers |
| Product: | Speakers |
| Type: | Micro |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Frequency: | 850 Hz |
| Sound Pressure Level: | 103 dBA |
| Impedance: | 8 Ohms |
| Power Rating: | 1.5 W |
| Shape: | Round |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Diameter: | 40 mm |
| Depth: | 5.6 mm |
| Magnet Material: | Neodymium Iron Boron (NdFeB) |
| Cone Material: | Polyethylene Naphthalate (PEN) |
| IP Rating: | IP67 |
| Brand: | CUI Devices |
| Dimensions: | 40 mm x 5.6 mm |
| Frequency Response: | 20 kHz |
| Height: | 5.6 mm |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Speakers & Transducers |
| Self Resonant Frequency: | 850 Hz |
| other: | 42 |
| Subcategory: | Audio Devices |
HOT
CES-703316-28PM
Brand:CUI Devices

CMS-160925-18SP-X8
Brand:CUI Devices

ICS-40720
Brand:TDK InvenSense
CMM-4030DT-26164-TR
Brand:CUI Devices

SMUT-1040K-TT
Brand:PUI Audio

ICS-41351
Brand:TDK InvenSense

MMICT4078-00-908
Brand:TDK InvenSense

PKMCS0909E4000-R1
Brand:Murata Electronics

WBFK-33649-000
Brand:Knowles

CMS-4021-34SP-X5
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






