Manufacturer No:TG.66.0723
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas TG.66 With FAKRA Code D
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 8 Band |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Length: | 78.1 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Frequency Range: | 617 MHz to 5.925 GHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOTANT-W63-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-LPC-FPC-50
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXC.35.A
Brand:Taoglas

FXR.2020.A
Brand:Taoglas

ANT-W63WS6-IPW1-SMA
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ADFGP.25E.07.0060A
Brand:Taoglas

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
MEA-5G-ISM-MIMO-GNSS
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






