Manufacturer No:ANT-450-HSW-TNC
Manufacturer:TE Connectivity
Type:
Description:Antennas 410MHz 450MHz 4G/LTE Cellular Whip Antenna External Mount TNC Plug
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product: | Indoor Antennas |
| Type: | Cellular LTE Whip Antenna |
| Minimum Frequency: | 410 MHz |
| Maximum Frequency: | 467.5 MHz |
| Style: | Right Angle |
| Gain: | 2.3 dB 3.1 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.2 1.6 |
| Power Rating: | 25 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Monopole |
| Number of Bands: | 5 Band |
| Mounting Style: | Connector Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | TNC Plug |
| Center Frequency: | 450 MHz |
| Length: | 201.6 mm |
| Series: | HSW |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | TE Connectivity / Linx Technologies |
| Polarization: | Linear |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Antennas |
| Wavelength: | 1/4 Wave |
HOT
FXR.2020.A.dg
Brand:Taoglas

MEA-1621-CM
Brand:Maxtena

ANT-LPC-FPC-50
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

MEA-3L-SMA-LP
Brand:Maxtena

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.4040.A.dg
Brand:Taoglas

SR4L073
Brand:Antenova

GPDF357B
Brand:Taoglas

FXR.2020.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

CFSA69594P-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






