Manufacturer No:ANN-MS-0-005
Manufacturer:u-blox
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | Indoor Antennas |
| Minimum Frequency: | 1.572 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.578 GHz |
| Protocol - GPS GLONASS: | GPS |
| Mechanical Style: | Module |
| Gain: | 4 dBi |
| Bandwidth: | 20 MHz |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 2 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | Ceiling Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Plug |
| Center Frequency: | 1.575 GHz |
| Length: | 48 mm |
| Width: | 40 mm |
| Height: | 13 mm |
| IP Rating: | IP56 |
| Cable Type: | RG174/U |
| Brand: | u-blox |
| Cable Length: | 5 m |
| Ground Plane Size: | 7 cm x 7 cm |
| Polarization: | RHCP |
| other: | 200 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas

FXC.35.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

FXR.2020.A
Brand:Taoglas

FXC.30.A.dg
Brand:Taoglas

W6114B0100
Brand:Pulse Electronics

FTRA6171M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

PCS.50.A
Brand:Taoglas

FXR.3030.A.dg
Brand:Taoglas

TG.66.0723
Brand:Taoglas

219264-0001
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






