Manufacturer No:MEA-5G-MIMO-GGG
Manufacturer:Maxtena
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Maxtena |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Modules |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Gain: | 4.7 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 3.7:1 |
| Power Rating: | 35 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 4 Band |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| IP Rating: | IP67 |
| Cable Type: | LL195 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Maxtena |
| Cable Length: | 200 cm |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
| Part # Aliases: | 100-00250-01 |
HOTGW.40.2153
Brand:Taoglas

ANT-2.4-WRT-UFL-100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.1515.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

MEA-5GGG-SMA-SM
Brand:Maxtena
SRE3W084-S9R
Brand:Antenova
ANT-2.4-FPC-LV100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.4040.52.0075X.A.dg
Brand:Taoglas

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ADFGP.25E.07.0060A
Brand:Taoglas

FXR.2525.A.dg
Brand:Taoglas
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






