Manufacturer No:TG.31.8113
Manufacturer:Taoglas
Type:Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G
Description:Antennas 5G/4G Terminal Mount
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Cellular Antennas - GSM LTE 2G/3G/4G/5G |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | Wideband 4G Antenna |
| Minimum Frequency: | 617 MHz |
| Maximum Frequency: | 5.925 GHz |
| Style: | Blade |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 10 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Dipole |
| Number of Bands: | 8 Band |
| Mounting Style: | Connector |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA |
| Length: | 160 mm |
| Width: | 45 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Frequency: | 617 MHz to 5.925 GHz |
| Frequency Range: | 617 MHz to 5.925 GHz |
| Polarization: | Linear |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
FXC.46.A.dg
Brand:Taoglas

GPDF5012.A
Brand:Taoglas

ANT-W63WS6-IPW1-SMA
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-2.4-WRT-MON-MHF4
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TG.66.0723
Brand:Taoglas

TG.55.8723
Brand:Taoglas

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ANT-GNCP-C25L15100
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

GW.05.0ZZ23
Brand:Taoglas

ANT-450-HSW-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






