Manufacturer No:MEA-1621-CM
Manufacturer:Maxtena
Type:2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee
Description:Antennas Iridium connector Mount antenna
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Maxtena |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | 2.4GHz Antenna - 2.4GHz 5GHz Bluetooth WiFi WLAN Zigbee |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | External Antenna |
| Minimum Frequency: | 1.616 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.627 GHz |
| Gain: | 2.5 dBi |
| Impedance: | 50 Ohms |
| VSWR: | 1.4:1 |
| Power Rating: | 25 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Number of Bands: | 1 Band |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Antenna Connector Type: | SMA Male |
| Length: | 34.7 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Maxtena |
| Polarization: | Linear |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Antennas |
| Part # Aliases: | 100-00266-01 |
HOT
RO2471NM
Brand:Pulse Electronics

ANT-GNCP-C257L160
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

FXR.3030.A.dg
Brand:Taoglas

M1227HCT-TNC-G
Brand:Maxtena

FTRA6171M6PWN-001
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

SR4G080
Brand:Antenova

ANT-450-HSW-TNC
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
ANT-W63-FPC-LH100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

TG.66.A113
Brand:Taoglas

MEA-2500-LP-SM-LoRa
Brand:Maxtena
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






