Manufacturer No:6051.2037
Manufacturer:Schurter
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords JumperCordset IEC320 10A 0.6m V-Lock
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Extension Cord w/Lock |
| Receptacle: | IEC-320-C13 Locking |
| Plug: | IEC-320-C14 |
| Cable Length: | 600 mm |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Schurter |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 120 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 3.104109 oz |
HOT
1300000073
Brand:Molex
YP12_YC12
Brand:MEAN WELL

PC-ASLK030M
Brand:Bel

AC-C13 EU
Brand:CUI Devices

6051.2047
Brand:Schurter

1300000094
Brand:Molex

364002-D01
Brand:Qualtek

AC-C13 JP
Brand:CUI Devices

1300830228
Brand:Molex

381002-D01
Brand:Qualtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






