Manufacturer No:AC-C13 CN
Manufacturer:CUI Devices
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords AC Cord China IEC320-C13 for C14 inlet 0.75MM/3 H05VVF 6 Black RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Devices |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | China |
| Type: | AC Power Hospital Grade Extension Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | IEC-320-C14 |
| Cable Length: | 1.8 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | CUI Devices |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green-Yellow |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 6.800114 oz |
HOT
AC-C13 AU
Brand:CUI Devices

BB-PWRCORD-US
Brand:Advantech

312126-01
Brand:Qualtek

3-133-811
Brand:Schurter

PC-BCK010F
Brand:Bel

3-133-826
Brand:Schurter

6051.2047
Brand:Schurter

FCB-3029-ULX
Brand:Terasic Technologies
AC06C13EU
Brand:Intel

212099-01
Brand:Qualtek
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






