Manufacturer No:IL13P-D-UK1-H05-3100-200
Manufacturer:Schaffner
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords UK plug 2 meter Power cord locking
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Schaffner |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | UK |
| Type: | AC Power Cord w/Lock |
| Receptacle: | BS1363A |
| Plug: | IEC-C13 |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 20 mm |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Schaffner |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Product Type: | AC Power Cords |
| Series: | IL13P |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Part # Aliases: | 821098 |
HOT
223-00009
Brand:Laird Connectivity

1300830113
Brand:Molex

BB-PWRCORD-US
Brand:Advantech

PC-ABK010M
Brand:Bel

PC-ASLK010M
Brand:Bel
AC06C05JP
Brand:Intel
1700001947
Brand:Advantech
AC06C05EU
Brand:Intel

1300000138
Brand:Molex

AC-C7 EU
Brand:CUI Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






