Manufacturer No:17742 10 B1
Manufacturer:Volex
Type:AC Power Cords
Description:AC Power Cords 18AWG PLUG-SVTS 6FT 7IN (2.0m) BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Volex |
| Product Category: | AC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Region: | North America |
| Type: | AC Power Cord |
| Receptacle: | IEC-320-C13 |
| Plug: | NEMA 5-15P |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Cable Length: | 2 m |
| Current Rating: | 10 A |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Shielding: | Shielded |
| Jacket Color: | Black |
| Brand: | Volex |
| Conductor Color Coding: | Brown Blue Green Yellow |
| Power Rating: | 1.25 kW |
| Product Type: | AC Power Cords |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Unit Weight: | 6.360001 oz |
HOT
1300910094
Brand:Molex

3-133-827
Brand:Schurter

130091-0207
Brand:Molex

3-133-810
Brand:Schurter
1300830210
Brand:Molex

BB-PWRCORD-US
Brand:Advantech

312019-01
Brand:Qualtek

PC-BCK005F
Brand:Bel
1700001947
Brand:Advantech

P29016-M5
Brand:Amphenol SINE Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






