Manufacturer No:UNAT-6A+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:Attenuators
Description:Attenuators 6 dB Fixed Attenuator DC - 6000 MHz 50?
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | Attenuators |
| RoHS: | Details |
| Package / Case: | FF779 |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Maximum VSWR: | 1.5 |
| Technology: | Si |
| Minimum Operating Temperature: | - 45 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Attenuation: | 6 dB |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Packaging: | Bulk |
| Power Rating: | 1.6 W |
| Product Type: | Attenuators |
| Series: | UNAT |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
| Tolerance: | 0.3 dB |
| Type: | Coaxial Fixed Attenuator |
| Typical Attenuation: | 6 dB |
HOTQPL1163SR
Brand:Qorvo

AVA-2183+
Brand:Mini-Circuits
QM45500SR
Brand:Qorvo
QPC8019QTR13
Brand:Qorvo
QPA4346D
Brand:Qorvo

CYW20835PB1KML1GGF
Brand:Infineon Technologies
QM42639SR
Brand:Qorvo

ADRF5534BCPZN
Brand:Analog Devices

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits

MAPS-011021-TR0500
Brand:MACOM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






