Manufacturer No:PMA3-34GLN+
Manufacturer:Mini-Circuits
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier MONOLITHIC AMPL/PMA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mini-Circuits |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | MCLP-12 |
| Technology: | Si |
| Operating Frequency: | 10 GHz to 30 GHz |
| Gain: | 27.9 dB |
| Operating Supply Voltage: | 4 V |
| NF - Noise Figure: | 2.4 dB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | PMA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Mini-Circuits |
| Input Return Loss: | 21 dB |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 650 mW |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOT
ADRF5301BCCZN
Brand:Analog Devices

MAAP-011341-TR1000
Brand:MACOM

SMIQ-6243H+
Brand:Mini-Circuits

QPA2640T
Brand:Qorvo
VAT-12A+
Brand:Mini-Circuits
BW-20N250W+
Brand:Mini-Circuits
MASW-011184-TR1000
Brand:MACOM
VAT-5A+
Brand:Mini-Circuits
UNAT-12A+
Brand:Mini-Circuits
BW-40N250W+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






