Manufacturer No:ADL8107ACPZN
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:RF Amplifier
Description:RF Amplifier 6 GHz to 18 GHz 25 dB gain
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | RF Amplifier |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LFCSP-8 |
| Type: | Low Noise Amplifiers |
| Technology: | GaAs |
| Operating Frequency: | 6 GHz to 18 GHz |
| P1dB - Compression Point: | 18.5 dBm |
| Gain: | 24 dB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| NF - Noise Figure: | 1.3 dB |
| OIP3 - Third Order Intercept: | 29 dBm |
| Operating Supply Current: | 90 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | ADL8107 |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Analog Devices |
| Product Type: | RF Amplifier |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Wireless & RF Integrated Circuits |
HOTMASW-011184-TR1000
Brand:MACOM

CMD308P4
Brand:Qorvo

QPA2640T
Brand:Qorvo
QM45500SR
Brand:Qorvo

ZMIQ-653H-E+
Brand:Mini-Circuits
QPL1240SR
Brand:Qorvo

ADRF5049BCCZN
Brand:Analog Devices

ST25R3916-AQET
Brand:STMicroelectronics
HAT-3A+
Brand:Mini-Circuits

ADPA1122AEHZ
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






