Manufacturer No:A.85.A.101111
Manufacturer:Taoglas
Type:GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou
Description:Antennas Bolt - Low Profile High Precision GNSS L1 & L5 Antenna with 1m RG-174 & SMA(M)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Taoglas |
| Product Category: | Antennas |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | GNSS Antennas - GPS GLONASS Galileo Beidou |
| Product: | Outdoor Antennas |
| Type: | Permanent Mount Antenna |
| Minimum Frequency: | 1.166 GHz |
| Maximum Frequency: | 1.605 GHz |
| Protocol - GPS GLONASS: | GPS GLONASS Galileo BeiDou |
| Mechanical Style: | Round |
| Style: | Dome |
| Gain: | 28 dB 30 dB |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 5 W |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Electrical Type: | Patch |
| Number of Bands: | 5 Band |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Termination Style: | Connector |
| Antenna Connector Type: | SMA |
| Center Frequency: | 1.17645 GHz 1.561 GHz 1.57542 GHz 1.602 GHz |
| Application: | GNSS |
| Height: | 25.4 mm |
| IP Rating: | IP67 |
| Cable Type: | RG-174 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Taoglas |
| Cable Length: | 1 m |
| Frequency Range: | 1.166 GHz to 1.605 GHz |
| Polarization: | RHCP |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Antennas |
HOT
MGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

TFM.110A
Brand:Taoglas
453-00170C
Brand:Laird Connectivity

LPTNGPDCG600/71DMN
Brand:Pulse Electronics

NEO-M9N-00B
Brand:u-blox

W1856
Brand:Pulse Electronics

BGM240PA32VNA3R
Brand:Silicon Labs

ODIN-W262-06B
Brand:u-blox

L000320-03
Brand:TE Connectivity

SRF3W077-100
Brand:Antenova
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






