Manufacturer No:NINA-W132-04B
Manufacturer:u-blox
Type:WiFi Modules
Description:WiFi Modules - 802.11 ESP32 802.11bgn metal antenna u-connectXpress
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | WiFi Modules - 802.11 |
| RoHS: | Details |
| Series: | NINA-W13 |
| Protocol Supported: | 802.11b/g/n |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Data Rate: | 54 Mb/s |
| Interface Type: | GPIO SPI UART |
| Output Power: | 15 dBm 18 dBm |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Current Transmitting: | 120 mA 110 mA |
| Supply Current Receiving: | 125 mA 110 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Antenna Connector Type: | U.FL |
| Brand: | u-blox |
| Modulation Technique: | OFDM |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Product Type: | WiFi Modules |
| Protocol - WiFi - 802.11: | 802.11b/g/n |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT453-00142R
Brand:Laird Connectivity

LPTNGPDCG600/71DMN
Brand:Pulse Electronics
MA1290.A.LBICGRT.001
Brand:Taoglas

453-00147R
Brand:Laird Connectivity
453-00170C
Brand:Laird Connectivity

ANT-8/9-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

ENW-89854C1KF
Brand:Panasonic

CFSA69594P1-30NF
Brand:TE Connectivity / Laird External Antennas

BGM240PA32VNA3R
Brand:Silicon Labs

NINA-W132-04B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






