Manufacturer No:MGM240PB22VNA3
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Wireless bluetooth PCB module Secure Boot with Root of Trust and Secure Loader(RTSL) 78 MHz 10 dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | MGM240P |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Output Power: | 10 dBm |
| Interface Type: | I2C USART |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna Connector Type: | Built-In |
| Dimensions: | 12.9 mm x 15 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.3 |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 (ANT Thread Zigbee) |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Silicon Labs |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
ENW-89854C1KF
Brand:Panasonic
ANT-5GW-FPC-V100UF
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

BGM240PB22VNA3R
Brand:Silicon Labs

453-00068C
Brand:Laird Connectivity

453-00140R
Brand:Laird Connectivity
MA995.A.001
Brand:Taoglas
453-00142R
Brand:Laird Connectivity

ANT-W63-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies

DBA6171C1-BSMAM
Brand:TE Connectivity

ANT-5GW-IPW3-NP
Brand:TE Connectivity / Linx Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






