Manufacturer No:MGM240SA22VNA2
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Multiprotocol Modules
Description:Multiprotocol Modules Wireless bluetooth SiP module Secure Boot with Root of Trust and Secure Loader(RTSL) 78 MHz 10 dB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Multiprotocol Modules |
| Series: | xGM240S |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Output Power: | 10 dBm |
| Interface Type: | I2C USART |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Antenna Connector Type: | Built-In RF |
| Dimensions: | 7 mm x 7 mm x 1.18 mm |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.3 |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | 802.15.4 (ANT Thread Zigbee) |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Silicon Labs |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Multiprotocol Modules |
| other: | 1300 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

ESP32-S3-WROOM-1-N16R8
Brand:Espressif Systems

453-00084C
Brand:Laird Connectivity

SARA-R510AWS-01B
Brand:u-blox

MGM240LA22VIF2R
Brand:Silicon Labs

MAYA-W166-00B
Brand:u-blox

LARA-R6801-00B
Brand:u-blox

SARA-R510S-01B
Brand:u-blox

JODY-W374-00B
Brand:u-blox
MGM240SA22VNA2
Brand:Silicon Labs
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






