Manufacturer No:SARA-R510AWS-01B
Manufacturer:u-blox
Type:Cellular Modules
Description:Cellular Modules LTE-M AWS IoT ExpressLink global module UBX-R5 Cat M1 Security LGA 16x26 mm 250 pcs/reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | u-blox |
| Product Category: | Cellular Modules |
| RoHS: | Details |
| Interface Type: | GPIO |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 26 mm x 16 mm x 2.2 mm |
| Brand: | u-blox |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Operating Supply Voltage: | 3.8 V |
| Product: | AWS IoT Modules |
| Product Type: | Cellular Modules |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
JODY-W374-00B
Brand:u-blox

M2-MAYA-W161-00C
Brand:u-blox

SARA-R422-01B
Brand:u-blox

BGM240PA32VNN3
Brand:Silicon Labs

453-00147C
Brand:Laird Connectivity

LARA-R6801-00B
Brand:u-blox

ESP32-S3-WROOM-1-N16R2
Brand:Espressif Systems

BGM240PB22VNA3
Brand:Silicon Labs

SARA-R510M8S-01B
Brand:u-blox

ESP32-S2-MINI-2U-N4
Brand:Espressif Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






