Manufacturer No:ESP32-S2-MINI-2U-N4
Manufacturer:Espressif
Type:WiFi Modules
Description:WiFi Modules - 802.11 SMD module ESP32-S2FH4 ECO1 with 4 MB flash die inside IPEX connector
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Espressif |
| Product Category: | WiFi Modules - 802.11 |
| Protocol Supported: | 802.11 b/g/n |
| Frequency: | 2.412 GHz to 2.484 GHz |
| Data Rate: | 150 Mb/s |
| Interface Type: | I2C I2S SPI UART |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Espressif Systems |
| Dimensions: | 15.4 mm × 15.4 mm × 2.4 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | WiFi Modules |
| Protocol - WiFi - 802.11: | WiFi |
| other: | 650 |
| Subcategory: | Wireless & RF Modules |
HOT
XBRR-24Z8CM-J
Brand:DIGI

ESP32-S3-WROOM-1U-N16R8
Brand:Espressif Systems

NINA-W131-04B
Brand:u-blox

XBRR-24ACM
Brand:DIGI

ESP32-S2-MINI-2U-N4
Brand:Espressif Systems

XBRR-24Z8PS
Brand:DIGI
453-00142C
Brand:Laird Connectivity

9260.NGWGII.NV
Brand:Intel

MGM240PB32VNN3R
Brand:Silicon Labs

LARA-R6001D-00B
Brand:u-blox
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






